ul. Robotnicza 183B, 82-300 Elbląg

tel. kom. 602-170-720, 662-270-789, tel. 55-615-13-28

Cena: - Powierzchnia: - Liczba pokoi: -

Po co mi pośrednik nieruchomości?

Chcesz sprzedać, kupić lub wynająć mieszkanie, ale nie masz czasu na zajmowanie się formalnościami? Brak Ci doświadczenia w obrocie nieruchomościami? Wiesz niewiele na temat negocjacji cen i efektywnej sprzedaży? Jest ktoś, kto wyręczy Cię w czynnościach niezbędnych do znalezienia nabywcy oraz przeprowadzenia finalnej transakcji. Doskonała współpraca, skuteczne strategie działania, dopasowane do potrzeb każdego klienta, i w końcu szybka sprzedaż – na to możesz liczyć, korzystając z usług pośrednika nieruchomości.

Dobry opis

Nie ma co ukrywać, pośrednik posiada znaczną przewagę nad osobą zainteresowaną sprzedażą, kupnem bądź wynajmem lokalu. A mianowicie jego niezaprzeczalną zaletą jest znajomość rynku nieruchomości. Wiedza oraz doświadczenie nabyte w ciągu lat pracy pozwalają pośrednikowi na zaplanowanie szeregu działań, prowadzących do znalezienia nabywcy lub najemcy mieszkania. Na działania te składa się przede wszystkim dokładnie opracowany plan sprzedaży.

Rolą agenta  jest nie tylko przygotowanie interesującego opisu nieruchomości, zawierającego wszystkie niezbędne informacje, a przez to atrakcyjnego dla potencjalnego nabywcy. Wiedząc, jak ważną rolę odgrywa efekt wizualny, dba też o odpowiedni dobór zdjęć, które jako dopełnienie tekstu będą eksponować największe walory nieruchomości.

Promocja oferty

Na tym jednak nie kończą się zadania pośrednika. W oparciu o zasadę „im większy zasięg, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu”, pośrednik pilnuje, by Twoja oferta dotarła do możliwie największego grona odbiorców. W tym celu podejmuje kroki, by ogłoszenie pojawiło się na co najmniej kilku stronach internetowych. Taka strategia ma niebagatelne znaczenie dla skutecznego wypromowania oferty, a w konsekwencji do przyspieszenia sprzedaży.

To właśnie z pośrednikiem w pierwszej kolejności kontaktuje się osoba zainteresowana konkretnym mieszkaniem. A zatem potencjalny nabywca pierwszą poważną rozmowę w sprawie lokalu odbywa z przedstawicielem biura nieruchomości. W Twoim niejako imieniu pośrednik prezentuje ofertę w szerszym zakresie niż na stronach internetowych, pokazując chociażby plan mieszkania, a także odpowiadając na pytania zrodzone w głowie kupującego. Pośredniczy ponadto w umówieniu spotkania z właścicielem lokalu oraz w kontaktach z doradcą kredytowym i kancelarią notarialną.

Relacja z klientem

Jak widać, aktywność pośrednika przejawia się na wszystkich etapach procesu sprzedaży. Warunkiem skuteczności wspomnianych wyżej działań są zarówno wysokie kompetencje pośrednika z zakresu przygotowania handlowego, jak i oparta na solidnych filarach zaufania relacja z klientem. Relację tę buduje już od pierwszych minut kontaktu ze sprzedającym. Bazując na wnikliwym wywiadzie, pośrednik doradza konkretne drogi działania. Co ważne, profesjonalny agent nie narzuca z góry swojej wizji, lecz proponuje różne strategie – w zależności od oczekiwań sprzedającego oraz rodzaju i lokalizacji nieruchomości.

Dla osób nieposiadających chociażby podstawowej wiedzy z zakresu obrotu nieruchomościami pomoc ze strony pośrednika wydaje się nieoceniona – w znacznym bowiem stopniu wpływa na efektywność sprzedaży. A o to przecież w tym wszystkim chodzi.

55-615-13-28 nieruchomosci@elfactor.pl